Retavo Reklam | Dijital Baskı Malzemesi ve Dijital Baskıda Malzemenin Önemi
16485
post-template-default,single,single-post,postid-16485,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Dijital Baskı Malzemesi ve Dijital Baskıda Malzemenin Önemi

Dijital Baskı Makinası

Dijital Baskı Malzemesi ve Dijital Baskıda Malzemenin Önemi

Açık hava reklamcılığında dijital baskı son yılların en çok kullanılan yöntemidir. Dijital baskının kalitesini ise birkaç unsur belirler bunların başında baskı kalitesi gelir. Baskı kalitesiyle ilgili “Dijital Baskı Makinası Özellikleri ve Baskı Kalitesinin Önemi” isimli yazımızı inceleyebilirsiniz. Baskı kalitesinin haricinde bir diğer önemli unsur ise seçilen malzemenin kalitesidir. Dijital baskı ürünlerinin geneli tahmin edildiği gibi Çin menşeil ürünlerdir. Ancak kimi ürünler vardır ki Avrupa’da üretilmektedir. Buna reklam malzemeleri satan yerlerde neredeyse her üründe yapılan “Çin mi Avrupa mı?” ayrımına denk gelebilirsiniz.

Dijital baskının baskı ve malzeme kalitesinin iyi olması markanızın tanıtmını yaparken müşteriye aktarmak istediğiniz pozitif algıya yardımcı önemli unsurlardır. Malzemenin duruşu, uzun süreli de olsa salma yapmaması, rüzgar/yağmur/kar gibi hava olaylarına dayanıklılığı uzun vadede planlanmış olan reklam çalışmalarınızda aksilikler yaşamanızın önüne geçebilir. Doğru malzeme seçimi için Retavo Reklam olarak müşteri temsilcilerimiz size çeşitli sorular sorarak doğru önerileri yapacaklardır. Malzeme seçiminde reklam çalışmanızın ne kadar süre bulunduğu yerde kalacağından, müşterilere aktarmak istediğiniz duygunun yoğunluğuna kadar birçok önemli nokta vardır. Örneğin kalitesiyle ve dayanıklılığıyla övündüğünüz bir ürünün reklamını dayanıksız bir materyalle yaptığınızda kısa sürede bozulan veya güneş ışığı nedeniyle solma yapan yüzeyde müşterilerinizde tam tersi bir duygu oluşturabilirsiniz. Her ürünün bir ömrü vardır. Dijital baskı malzemeleri de bu şekildedir.

Güneşte kalma süresi, hava şartları, kalitesi, baskı kalitesi gibi ayrıntılara göre ömrü değişebilir. (Çeşitli nedenlerle reklam malzemleri deforme olabilir. Bu nedenle sizin için en doğru olan ürünü en doğru zamanlama ile kullanmaya dikkat edin)

Bu nedenle reklam danışmanınızın size belirteceği maksimum dayanıklılık süresi içerisinde reklam çalışmalarınızı planlamaya dikkat etmeniz önemlidir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.